HP Microserver N36L, N40L

Recommended Posts

Kipróbáltam ezen is, a tuloldali instrukciók alapján.

Azt sajnos nem tudtam megoldani, hogy az usb is működjön, nem tudom, hogy kell bemásolni a fájlokat a megadott mappába.

Nekem eddig win homeserver futott rajta.

• 1 month later...

Sziasztok!

Úgy tudom, hogy az AMD RAIDXpert-el lehet raid tömböt újraépíteni ezen a vason, ezért azt szeretném megtudni, hogy hogyan épül fel a raid tömb nálatok, és esetleges hiba esetén, hogyan történik majd a helyreállítás?

• 3 years later...

Üdv!

Kezdő vagyok a témába, de hátha valaki tud segíteni.

A N36L-re feltettem a Xpenology DSM 5.0-4528 DS3612xs-at.

Minden tökéletesen működött kb. 2 hétig ezt követően "File system error was found on volume" hibaüzenetet kaptam az egyik meghajtóra.

Mondom biztos a HDD bár használat tovább a rendszer, de zavarta a szememt a piros jelzés így fogtam egy másik HDD.

A jelenség megismétlődött azaz most jelenleg is file system hibát jelez. A tároláskezelőben semmit nem tudok kezdeni, mintha nem is látná a köteteket még a jó HDD-k esetében sem.

Találkozott már valaki ezzel a hibával és/vagy tud adni valami négykézláb ötletet?

Üdv:

Attila

• 2 months later...

Nekem volt ugyanilyen problemam nemregen mikoris 5.2-rol 6.0-ra mentem at. Nehenynapi teszteles meg RAID ujraeppites utan kiderult hogy a SATA kabelom volt a bibis.Es mielott erre rajottem, 3x kulombozo HDD 4x kulombozo porton csinalta ugyanazt ugyhogy mikor mar semmi mas nem maradt, kicsereltem a SATA kabelt :smile:

Mit latsz pontosan? Kepet tudnal mutatni?

• 4 weeks later...
Üdv!

Kezdő vagyok a témába, de hátha valaki tud segíteni.

A N36L-re feltettem a Xpenology DSM 5.0-4528 DS3612xs-at.

Valami extra régi verziót raktál fel, az még egyáltalán támogatott? Legalább a DSM 5.2-5967 DS3615xs-t raktad volna fel. Egyébként sanszos hogy a SAS-Sata kábeled a hunyó, jó esetben csak nincs fixen a helyén.

• 4 weeks later...

Sziasztok!

Új vagyok a témában.

Van egy N36L-em. Jelenleg Nas4free van rajta.

Tervezem az áttérést a XPEnology-ra.

Most akkor az xpenology download szekciójában csak a DSM 5.2-5644 Update 5 van feltüntetve.

Erre a bootloader-re feltehetem a DSM 5.2-5967-et is?

• 3 weeks later...
  • 3 years later...

Üdv,

N36L-re telepítettem DSM 6.2.3-25426 verziót.

A vezérlőpultban megnézve az infót: CPU Core i3-4130

A beállított MAC és sorozatszám helyett a default-at használja.

Kérdések:

- Másnál is hasonló tapasztalható?

- Okozhat-e ez később problémát?

Köszi előre is a választ,

On 12/28/2020 at 10:02 AM, vati1978 said:

...

Szia.

Az infóban azt a procit látod ami a gyári 3615-ben van. Nekem is ezt mutatja az N40L-en. A sorozatszám már semmit nem számít, nem is kell átírni. A Beírt saját MAC adresst látom a Routerban, vagyis a T-s HGW-ben. Végül is pont a MAC adress alapján foglaltam a Nas-nak Static IP-t. Amikor az 5.2-5967-es verziót leváltottam anno a 6.0.2-vel akkor írtam be a valós MAC-et. Rossz Mac cím esetén előfordulhat, hogy belépéskor a következő hibaüzenet fogad: "Because the encryption key is invalid, the password has been transmitted as plain text without encryption." A valós Mac adress-el javítható.

Szeretem ezt a fórumot, csak magyar részről ritka itt a vendég, én is csak véletlenül néztem ide. :) Ha gondolod nézz át a Prohardver fórum, Xpenology topikba, kicsit nagyobb ott az élet.