trava

Üdvözlet minden magyar nyelvü felhasználónak!

Recommended Posts

Üdv mindenkinek.

sikerült feltennem és már kb egy hete használom.

Ha van kérdés, jöhet.

Karest

Hali,

Virtualbox-on nekem is siker. (Win7 64bit, Dell Precison M6400)

2-6 nap mulva tesztelve lesz egy Shutle XS35V3-on (intel atom d2700).

Hát sajnos a Shuttle XS35V3 barebone-t nem lehet működésre bírni az itt található img-ek semelyikével sem! :sad:

Már az assistant felfedezés sem megy, amely a routeren ellenőrizve nem csoda, hiszen a kis cucc még IP-t sem kap (nem is kér).

XS35V3:

PROCESSOR Intel Atom D2700 dual core processor

CHIPSET Intel® NM10 Express Chipset

VGA Intel GMA 3650 Graphic engine

Hát sajnos a Shuttle XS35V3 barebone-t nem lehet működésre bírni az itt található img-ek semelyikével sem! :sad:

Már az assistant felfedezés sem megy, amely a routeren ellenőrizve nem csoda, hiszen a kis cucc még IP-t sem kap (nem is kér).

XS35V3:

PROCESSOR Intel Atom D2700 dual core processor

CHIPSET Intel® NM10 Express Chipset

VGA Intel GMA 3650 Graphic engine

A hálókártya drivere biztos nincs benne a kernelbe. Meg kellene nézni van linux támogatás a lan adapterhez, mert ha van, bele lehet integrálni és akkor fog menni, vagy tenni bele egy hálókártyát.

Úgy néztem ment az atomos lap valakinek.

Most láttam kitett Andy egy új verziót ami több hardvert támogat azzal is ki kellene próbálni. http://yadi.sk/d/T3MbhAIK22OPL

Konkrétan ezeket a hálózati chipeket:

3COM 3c590/3c900 series (592/595/597), 3cr990

AMD PCnet32

Atheros L2, L1

Broadcom 440x/47xx, NetExtremeII, CNIC, Tigon, NetExtreme II 10Gb

Intel PRO/100+, PRO/1000, 82575/82576, 82586/82593/82596

Marvell Yukon

Nvidia nForce

QLogic QLA3XXX, QLCNIC

Realtek 8139,8129,8130,8169

SiS SiS900/7016, SiS190/SiS191

Üdv mindenkinek!

VirtualBox-os 4.1-2668 (DS3612xs) változattal kezdtem, eddig sikeresen... Ez a verzió nem tartalmazza az SHA csomagot:-(

Terveim között szerepel, hogy megvalósítsam az SHA-t OpenSource alapon:-) A következő link alapján ez a 4.2 bizonyos típusok része:

http://forum.synology.com/wiki/index.php/Synology_High_Availability

Nem láttam a topic-ok közt ilyen témát eddig. Foglalkozott valaki az SHA életre keltésével?

zollak

Újabb nekifutás:

VirtualBox-ra sikerült feltennem a DS3612xs (DSM 4.2 build 3202) változatát... Viszont csak egy db 1G interface-szel (82545EM) (MAC: 00113208D62A).

Érdekesség, hogy a telepítést követően nem ette meg a második interface-t (MAC: 00113208D62B)... Leállítottam a VM-et, VirtualBoxban hozzáadtam, majd start. Assistant látta, kapott IP-t, de a "Starting Services"-en nem jutott túl és nem lehetett bejelentkezni...

Jelenleg telepedik a Python, majd a High Availability csomag...

Az tiszta, hogy így a Cluster egyik lába ok. De a másik lábához szerintem már kernelt kéne fordítani, mert az Assistant gondolom panaszkodni fog, ha a Serial ugyanaz, és ami biztos hogy probléma lenne: beégetett MAC... Nos, innen kéne tovább lépni...

Sikerült feltelepítenem egy Shuttle xs35 v2-re.A pendriveról sikeresen elindult, de az assistant felfedezés csak akkor történt meg ha 2 beépített hdd volt benne, és csak ezután lehetett elindítani a telepítést.Véletlenül jöttem rá többször próbáltam pendriv-ra és 1 hdd-re is telepíteni sikertelenül.Az egyik hdd az alaplap alapértelmezett hdd csatlakozóján volt a másik hdd-t OPTIBAY-beépítőkerettel csatlakoztattam a DVD író helyére.

http://www.autobot.hu/notebook-optikai- ... dy-ultraba

A biosban IDE-re kell állítani a meghajtót.Egyébként a Grub Loader ERROR 22-es hibakódot fog dobni telepítés közben az újraindulásnál.

A feltelepített verzió: XPEnology_DS36​12xs_2668_4.1+​+.7z

Sziasztok,

Egyelőre virtualbox-on imserkednék vele, de a telepítésnél amint a kiválaszatott .pat file kiválasztom és elindítanám a telepítést, 23-as port hibával elszáll (error üzenet vége (21) )

Tudna valaki valamilyen segítséget adni?

Köszönöm.

Üdv,

lafaty

Hello,

Nem tudom, hogy olvasod - e

a virtuális gépen állitsd be úgy a kapcsolatot, hogy a fizikai gép lan ját használja

vmware ezt bridged modnak hívja, lehet ott is ez a neve.

Ekkor egy lan ba tartoznak és mennie kell.

És egyben egy kérdés is :

Ha már kész a telepítés akkor is kell az usb kulcs a gépbe ?

vagy rendesen hdd ről megy mint egy eredeti synology ?

Szia,

Több gépen is kipróbáltam, több beállítással, de nem megy. Kb. ott aka el, ahol a hdd-t kellene inicializálni.

Fizikai gépen feltelepített xpenology-nál kell mindig az usb a boot-hoz. Arra figyelj még, hogy a usb boot verzió és a dsm software verziónak egyeznie kell... különben okozhat gondot

Hello,

Írja a leírás, hogy 10 GB alatt kell kiválasztani a virtualbox alatt a disk méretet.

Ha nagyobb elszáll a telepítés

Miután készen van, utána akármekkorát is hozzá tudsz adni.

Most tettem fel sikeresen